Wyjątkowy smok Płomyczek - zapowiedź książki
Wyjątkowy smok Płomyczek - zapowiedź książki

Mama smoczyca i tata smok długo czekali na narodziny synka. Wyobrażali sobie, że będzie miał wielkie skrzydła. Tymczasem on nie urodził się z wielkimi skrzydłami. Co więcej nie miał ich wcale…

Książka „Wyjątkowy smok Płomyczek” przepełniona jest emocjami. Wzrusza, ale i napawa optymizmem. To opowieść o ogromnej miłości, sile ducha, ale także o niepełnosprawności. Smoczy bohater nie jest idealny, nie ma skrzydeł, jak każdy inny smok i nie potrafi latać. Mimo to, podbija serca małych czytelników.

Pierwszy nakład został wydany charytatywnie oraz w całości przekazany Hospicjum dla Dzieci. Autorka tworząc historię Płomyczka inspirowała się własnymi przeżyciami z pojawienia się na świecie jej niepełnosprawnej córeczki. Dziś jej książka daje otuchę rodzicom, którzy mierzą się z podobnymi doświadczeniami. Jest także wykorzystywana w szkołach i przedszkolach, jako pomoc dydaktyczna we wprowadzeniu dzieci w problem niepełnosprawności. I w końcu jest ulubioną książką dzieci, które przeżywając przygody Płomyczka, uczą się empatii i akceptacji. Dowiadują się także, że każdy jest inny, ale na swój sposób wyjątkowy.

do góry
Instagram
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl